Parmak Altı Barı

Doktorumuz Ayşegül Bursalı, ayakkabıların astarlarının altına, parmak altına gelecek şekilde yerleştirilen bu barı bir süredir hastalarına kullandırtıyor. Amacı kısa ve gergin olan parmakları esnetmek ve içe kıvrılan parmakları düzgün tutmak olarak özetlenebilir. Düzenli kullanımda faydasının görüldüğünü söylüyor Ayşegül Hanım. Onur’ un da okulda (anasınıfı) ve dışarda giydiği ayakkabıların tabanına uygulandı bu bar. Bazı çocukların ev ayakkabılarına ve ortezlerine de uygulanabiliyor.

You can leave a response, or trackback from your own site.

3 Yanıtlar to “Parmak Altı Barı”

  1. mba,türkiye için bu bedensel engeliliği tedavi ettirmek, nasıl derler #zengin hastalığı# tedavi yöntemini bilen sadece özel muayenehanesi olan doktorlar fakat tedavi masrafları çok yüksek,sorun şurda;dar gelirli,fakir aileler ne yapsın…? kaderlerine,talihimiz yokmuş deyip boyunmu eğsinler…?

    • admin diyor ki:

      Size katılmıyorum. Devlet Hastaneleri’ nde değerli ortopedistler var, kadere boyun eğmek diye bir şey sözkonusu olamaz.

  2. ercan diyor ki:

    bülent kardeşim yerden göğe kadar haklısın devlet hastanelerindeki ortepedistler pev konusunda tam bilgili değiller.veya hastalık çok uzun uğraşlar sonucunda tedavi edildiği için uğraşmak istemeyenlere bizzat şahit oldum.burada mesleğini severek yapan yurdumun insanının sıkıntılarını anlayan idealist dr lara da şahit oldum.onlra sonsuz teşkürler.bu ülkede kader deyip bu hastalıkla boğuşan ne kadr yavrumuz var bilmiyoruz.malesef doğumdan yetşkinlik çağına gelene kadar sağlık ocakları bu bebeklerin kontrollerinin yapılıp yapılmadığını tedavilerinin hangi aşamada olduğunu kontrol edebilirler yönlendirebilirler.pev de insiyatif tamamen anne ve babada.söylenecek çok şey var inşallah ülkemizde pevli doğup ponseti tekniğiyle bütün bebeklerin tedavileri yapılmştr.demeyi çok istiyorum

Cevap yazabilirsiniz